Psychologia, neuropsychologia, mózg

Psychologia w Stanach

Koło Naukowe Empiria działające w Sopockim wydziale Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zorganizowało kolejne spotkanie z cyklu “Psychologia za granicą”. Tym razem dr Jacek Buczny, osobisty kolega, którego darzę dużym szacunkiem, opowie o tym jak radził sobie podczas pobytu w USA.

Psychologia w USA

Zapraszamy na kolejną część cyklu “Psychologia za granicą”, powstałego w ramach działalności Koła Naukowego Empiria. Do tej pory odbyły się cztery spotkania, na których prelegenci opowiadali o swoich doświadczeniach z wymian zagranicznych w Korei Południowej, Finlandii, Norwegii oraz z Harvardu, jednej z najbardziej prestiżowych uczelni świata. Przyjdź na spotkanie 11 grudnia o godzinie 18.00 do sali 209 sopockiego wydziału SWPS. Dr Jacek Buczny opowie o studiowaniu na wyjeździe post-doc w Stanach Zjednoczonych.

źródło

Będzie ciekawie, będzie interesująco, będzie psychologicznie. Już wiecie co robić 11 grudnia ;)

Psychologia w Stanach
Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Przeszczep mini-mózgu

Badania nad ludzkim mózgiem są dość problematyczne. Nie dość, że sam organ jest nieco skomplikowany, to trudno o ciągły i łatwy dostęp do ochotników czy pacjentów. Pewnym przełomem ostatnich lach okazały się hodowane w laboratorium ludzkie organoidy zwane mini-mózgami. Owe mini-mózgi, dzięki publikacji w najnowszym Nature, jeszcze raz wbijają się buciorami na salony neuronauki — tym razem w głowie laboratoryjnego szczura.

Losowe artykuły

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest