Psychologia, neuropsychologia, mózg

Iluzja kropkowa

Zazwyczaj w iluzjach proszeni jesteśmy o utkwienie wzroku w jednym miejscu. Nie tym razem.

Teraz skup się na rolce taśmy, która porusza się wzdłuż ekranu.

Iluzja kropkowa
Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Przeszczep mini-mózgu

Badania nad ludzkim mózgiem są dość problematyczne. Nie dość, że sam organ jest nieco skomplikowany, to trudno o ciągły i łatwy dostęp do ochotników czy pacjentów. Pewnym przełomem ostatnich lach okazały się hodowane w laboratorium ludzkie organoidy zwane mini-mózgami. Owe mini-mózgi, dzięki publikacji w najnowszym Nature, jeszcze raz wbijają się buciorami na salony neuronauki — tym razem w głowie laboratoryjnego szczura.

Losowe artykuły

1 Comment

  1. Jakub Królikowski

    Śšwietna sprawa, pokazuje zawsze mniej oczywiste funkcje mózgu :)

    Jakieś wyjaśnienie? Stawiam na naturalną tendencje ludzi do układania wszystkiego, w tym wypadków dopasowywania do linii, ale nie założyłbym się.

    Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest