Psychologia, neuropsychologia, mózg

Książki za darmo!

Już od dawna zanosiłem się z zamiarem przeprowadzenia na neurotyku konkursu. Śšwinka skarbonka ze strachem zerkała na mnie gdy wertowałem interesujące pozycje w księgarniach internetowych, ponieważ to jej trzewia miały sponsorować nagrodę. Próbując się zdecydować na konkretny tytuł nieoczekiwanie pojawiła się pomoc w postaci impulsu… No i teraz mam górę książek do rozdania!

Oficyna Wydawnicza Impuls zasugerowała, że mogą wspomóc czytelników neurotyka książkami ze swojej oferty. A ponieważ mają ją bogatą i ciekawą, decyzja była szybka. Prezentuję Wam pierwszą publikację, którą będzie można zgarnąć w prostym konkursie – książkę Przeciw Terapii autorstwa Jeffreya Massona.

przeciw-terapii

Cytując opis ze strony Impulsu:

Książka z pewnością zaciekawi każdego Czytelnika, zwłaszcza teraz, gdy wyraźnie wzrasta zainteresowanie psychoterapią, a jednocześnie niewiele mówi się o problemach i zagrożeniach, jakie ze sobą niesie (np. wpływ światopoglądu terapeuty na postawy pacjenta, granice posłuszeństwa terapeucie, obrona przed pseudoterapią itp.). Masson w doskonały merytorycznie sposób wskazuje na te kwestie, nie odwołując się wprost do żadnej antropologii filozoficznej. Opierając się na założeniach, twierdzeniach i praktyce danej szkoły psychoterapeutycznej, pokazuje konsekwencje, jakie to podejście może mieć dla szukającego pomocy. Autor odrzuca sens jakiejkolwiek terapii, wskazując problemy, których psychoterapia nie jest w stanie rozwiązać, a bywa nawet, że sama je stwarza albo pogłębia. Dla wielu Czytelników takie stanowisko może być kontrowersyjne, może również być bodźcem do krytycznego spojrzenia na leczenie wyłącznie za pomocą psychoterapii.

Dość powiedzieć, że autor porusza tak ciekawe tematy jak związek Junga z nazistami, seks w psychoterapii czy terapia ofiar kazirodztwa, wszędzie doszukując się możliwych do zaistnienia problemów. Gdy nawet w zakupach grupowych (groupon, gruper, itp.) można otrzymać znaczny rabat na leczenie psychoterapeutyczne trzeba się głęboko zastanowić nad kłopotami, które mogą wyniknąć przy modyfikacji czegoś tak delikatnego jak ludzka psychika. Publikacja skrajna w poglądach, ale jakże ciekawa!

Co trzeba zrobić, żeby wygrać omawianą książkę?

Wystarczy, że zapiszesz się do neurotykowego newslettera. Możesz to zrobić tutaj:

Co jakiś czas będę tą drogą rozsyłał ciekawostki psychologiczne, natomiast teraz samym zapisaniem się otrzymujesz szansę na zgarnięcie Przeciw Terapii. Adresy będę zbierał do końca tego miesiąca. Losowanie oraz określenie zwycięzcy odbędą się pierwszego września (01.09.2011) by umilić ludzkości pierwszy dzień zakończenia wakacji. Z osobą, która wygra, skontaktuję się za pomocą podanego przez nią e-maila.

Czyli w skrócie – jak zdobyć książkę?

 • Zapisać się do newslettera
 • Czekać na losowanie 01.09
 • Wygrać losowanie

Wystarczająco proste? :)

Zapraszam więc do uczestnictwa. Wiedzcie jednak, że jest to pierwszy z kilku konkursów, ponieważ paczka od Impulsu była większa, niż się spodziewałem… ;)

[EDIT]

Do chwili losowania na newsletter zapisało się 177 osób (wielkie dzięki wszystkim!). Została więc wylosowana liczba z przedziału od 1, do 177. Wygenerowana została losowa liczba 45, za którą krył się użytkownik… cloudlet3! Gratuluję wygranej!

A co do reszty – trzymajcie rękę na pulsie. Będzie więcej konkursów ;)

Książki za darmo!
Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Losowe artykuły

6 Comments

 1. Hoko

  To nie konkurs, tylko loteria.

  Pozwolenie na urządzanie gier hazardowych jest?

  Reply
 2. Jędrzej

  Wybiorę subiektywnie najlepszy wylosowany numer? ;)

  Reply
 3. Anna

  A będzie kolejna edycja?
  Bo ten tytuł akurat posiadam…

  Reply
 4. Jędrzej

  Będzie ;) Także proszę trzymać rękę na pulsie ;)

  Reply
 5. Mateusz

  Super, świetny event! ;)

  Reply
 6. Mati

  Planujesz powtórkę tego typu akcji? :)

  Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest