Psychologia, neuropsychologia, mózg

Po drugiej stronie lustra

W drugiej połowie kwietnia w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa tycząca się zaburzeń osobowości. Może być ciekawie ;) Oto informacja prasowa, którą otrzymałem:

“Po drugiej stronie lustra” – konferencja na temat zaburzeń osobowości | Warszawa | 19-20 kwietnia 2012 | udział bezpłatny

19-20 kwietnia 2012, Instytut Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawa, ul. Wóycickiego 1/3, bud. 14.

Członkowie Sekcji Klinicznej Koła Naukowego Studentów Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie serdecznie zapraszają na konferencję na temat zaburzeń osobowości pt. “Po drugiej stronie lustra”. Odbędzie się ona w dniach 19-20 kwietnia w Instytucie Psychologii UKSW. Celem konferencji jest zarówno bliższe przyjrzenie się konkretnym zaburzeniom osobowości, ich mechanizmom, funkcjonowaniu osób cierpiącym na nie, jak i zapoznanie się z metodami terapii. Oprócz wykładów przybliżających teoretyczne aspekty głównego tematu konferencji odbędą się również warsztaty.

Serdecznie zapraszamy!

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Rejestracji dokonać można na stronie: www.sekcjakliniczna.uksw.edu.pl

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie: www.sekcjakliniczna.uksw.edu.pl 

Po drugiej stronie lustra
Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Przeszczep mini-mózgu

Badania nad ludzkim mózgiem są dość problematyczne. Nie dość, że sam organ jest nieco skomplikowany, to trudno o ciągły i łatwy dostęp do ochotników czy pacjentów. Pewnym przełomem ostatnich lach okazały się hodowane w laboratorium ludzkie organoidy zwane mini-mózgami. Owe mini-mózgi, dzięki publikacji w najnowszym Nature, jeszcze raz wbijają się buciorami na salony neuronauki — tym razem w głowie laboratoryjnego szczura.

Losowe artykuły

1 Comment

  1. Gof

    Chętnie bym poszedł, ale niektórzy pracują :( takie konferencje powinny być w weekend.

    Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest