Psychologia, neuropsychologia, mózg

Anatomia z Apple

Podręcznik anatomii jeszcze nigdy nie był tak… podręczny.

Nie wiem czy można powiedzieć, że jestem fanem produktów Apple, ale doceniam jakość z jaką wykonują swoje urządzenia a także łatwość, z jaką się je obsługuje. Wysoka poprzeczka którą ustawił Steve Jobs dotyczy też aplikacji, które można pobierać do przenośnych urządzeń naznaczonych nadgryzionym jabłkiem. Wcześniej pisałem już o atlasie anatomicznym Blausena dostępnym na iPhone’a za 20$:

iPhone

Dużo się od tamtego czasu zmieniło – powstały aplikacje omawiające anatomię stricte mózgową. I tak właściciele iPhone’ów i iPodów touch mogą pobrać (za darmo!) aplikację Brain Tutor 3D. Program pokazuje modele czaszki i mózgu stworzone na podstawie obrazów z MRI. Skany można sobie obracać do woli czy podświetlać pojedyncze rejony mózgu:

Brain Tutor 3D

Brain tutor 3D - anatomia mózgu

Prawdziwe możliwości pokazuje jednak wersja Brain Tutor HD na iPada. Lepsza jakość obrazów, dodatkowe modele, rejony scharakteryzowane badaniami fMRI… i to tylko za 1,99$!

Brain tutor HD - anatomia mózgu
Brain tutor HD - anatomia mózgu
Brain tutor HD - anatomia mózgu

Brain tutor HD - anatomia mózgu

Śšwietne aplikacje, ale dlaczego sprzęt od Apple musi tyle kosztować? ;)

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Przeszczep mini-mózgu

Badania nad ludzkim mózgiem są dość problematyczne. Nie dość, że sam organ jest nieco skomplikowany, to trudno o ciągły i łatwy dostęp do ochotników czy pacjentów. Pewnym przełomem ostatnich lach okazały się hodowane w laboratorium ludzkie organoidy zwane mini-mózgami. Owe mini-mózgi, dzięki publikacji w najnowszym Nature, jeszcze raz wbijają się buciorami na salony neuronauki — tym razem w głowie laboratoryjnego szczura.

Hipno-Chajzer

Poczucie kontroli jest bardzo ważnym aspektem ludzkiej psychiki. Przy hipnozie jednak całkowicie oddajemy się we władanie hipnotyzera. Na czym ten stan polega?

Losowe artykuły

2 Comments

  1. Jędrzej

    Nie wiem czy lepsze – zdaje się, że po prostu służy do czegoś innego. Brain Tutor uczy anatomii, Voyager rozplanowania funkcjonalnego. Jednak tylko BT został wydany przez tę firmę do iTunes.

    Tak czy inaczej recenzji samemu napisać nie mogę, bo nie widzi mi plików do ściągnięcia z tej strony… Aczkolwiek dr Cecot Voyagera poleca ;)

    Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest