Psychologia, neuropsychologia, mózg

Anatomia z Apple

Podręcznik anatomii jeszcze nigdy nie był tak… podręczny.

Nie wiem czy można powiedzieć, że jestem fanem produktów Apple, ale doceniam jakość z jaką wykonują swoje urządzenia a także łatwość, z jaką się je obsługuje. Wysoka poprzeczka którą ustawił Steve Jobs dotyczy też aplikacji, które można pobierać do przenośnych urządzeń naznaczonych nadgryzionym jabłkiem. Wcześniej pisałem już o atlasie anatomicznym Blausena dostępnym na iPhone’a za 20$:

iPhone

Dużo się od tamtego czasu zmieniło – powstały aplikacje omawiające anatomię stricte mózgową. I tak właściciele iPhone’ów i iPodów touch mogą pobrać (za darmo!) aplikację Brain Tutor 3D. Program pokazuje modele czaszki i mózgu stworzone na podstawie obrazów z MRI. Skany można sobie obracać do woli czy podświetlać pojedyncze rejony mózgu:

Brain Tutor 3D

Brain tutor 3D - anatomia mózgu

Prawdziwe możliwości pokazuje jednak wersja Brain Tutor HD na iPada. Lepsza jakość obrazów, dodatkowe modele, rejony scharakteryzowane badaniami fMRI… i to tylko za 1,99$!

Brain tutor HD - anatomia mózgu
Brain tutor HD - anatomia mózgu
Brain tutor HD - anatomia mózgu

Brain tutor HD - anatomia mózgu

Śšwietne aplikacje, ale dlaczego sprzęt od Apple musi tyle kosztować? ;)

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Losowe artykuły

2 Comments

  1. Jędrzej

    Nie wiem czy lepsze – zdaje się, że po prostu służy do czegoś innego. Brain Tutor uczy anatomii, Voyager rozplanowania funkcjonalnego. Jednak tylko BT został wydany przez tę firmę do iTunes.

    Tak czy inaczej recenzji samemu napisać nie mogę, bo nie widzi mi plików do ściągnięcia z tej strony… Aczkolwiek dr Cecot Voyagera poleca ;)

    Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest