Psychologia, neuropsychologia, mózg

Pomachaj ogonkiem

Pamiętacie sztuczne uszy, które pokazują osobom postronnym jaki nastrój przeżywamy w danej chwili? Omawiałem je przy okazji ludzkich snów puszczanych na YouTube. Firma Neurowear nie spoczęła na laurach i wypuściła do testów kolejny ciekawy prototyp dodatkowych części człowieczego ciała. Tym razem zaprezentowała nam ogon, który również ma reagować ruchem na uczucia buzujące w naszej głowie.

Ubrania (?) Neurowear zbierają informacje takie jak fale mózgowe czy tętno i próbują zinterpretować je jako nastroje. Ogon jest moim zdaniem jednak najmniej rozwojowym elementem wśród nowych projektów zdolnych Japończyków. Zwróćcie uwagę, że twórcy pokazali również aplikację na telefon, która odczytuje przeżywane emocje i umieszcza je w danym punkcie geograficznym. Takimi miejscami szczęścia czy strachu można się dzielić ze znajomymi jak i uczestniczyć w projektowaniu mapy miasta gdzie zaznaczone będą tego typu centra relaksu czy zdrowego pobudzenia. Na tej podstawie można budować i całe systemy polecania poszczególnych knajp czy pubów – bo czy nastrój, który towarzyszył Ci od wejścia do lokalu nie jest jego ostateczną recenzją? Przyznacie, że możliwości takiego systemu są niesamowite.

Sztuczny ogon

Oto kilka innych filmów z testowania włochatego machacza:


Pomachaj ogonkiem
Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Losowe artykuły

3 Comments

 1. Dawid

  O ile u pięknych azjatek jakoś to wygląda, tak nie wyobrażam sobie zobaczyć ogonka na ulicy… No może na imprezie ;)

  Reply
 2. Renata

  Ogonki są spoko, ale w domu :)

  Reply
 3. Zuzka

  Również lubię ogonki ;)

  Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest