Psychologia, neuropsychologia, mózg

Mózgowe słodkości

Jeśli jakieś nasiono wygląda jak mózg, to prędzej czy później zostanie użyte jako jego imitacja. Jeśli dodatkowo nasiono jest jadalne, a nawet smaczne, prędzej czy później ktoś je zmiesza z czekoladą. Ruth i Sira García Trigueros z Hiszpanii produkują i sprzedają taki właśnie rarytas. Mózg zamówionych łakoci może być z cukierka bądź orzecha włoskiego, natomiast czaszka z mlecznej, gorzkiej bądź białej czekolady. 9€ za zestaw, 38,40 zł za przesyłkę i możecie pałaszować ;)

Zestaw trzech czekoladek mózgowych

Mózg każdej jest z orzecha

Zgrabnie opakowane

Trzy przepyszne mózgi

Mózgowe słodkości
Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Czy sztuczna inteligencja trenowana w ludzkim mózgu dalej jest sztuczna?

Wydawać by się mogło, że nowe wersje GPT pojawiają się praktycznie co tydzień. Każde wydanie tego behemota wiąże się jednak z ogromnymi kosztami, które możemy ograniczyć poprzez uruchomienie AI wewnątrz małych ludzkich mózgów. To nowe podejście może faktycznie zadziałać, jeśli tylko będziemy przygotowani na ewentualne etyczne problemy z tym związane.

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

3 Comments

    • Jędrzej

      Ot taka kultura ;) Jedli jedzą krwiste steaki, inni surowe ryby w ryżu, inni mózgi.

    • zetrzykawki

      u nas kiedyś jedzono świnskie mózgi, krowie ozorki itp. i wcale nie tak dawno.

Trackbacks/Pingbacks

  1. Zjeść swój mózg | Neurotyk - Psychologia, neuropsychologia, mózg - [...] nie przekonuje Was mózg z orzecha i twierdzicie, że nie jest on przedstawiony realistycznie, mam dla Was coś nowego.…

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest