Psychologia, neuropsychologia, mózg

Zjeść swój mózg

Jeśli nie przekonuje Was mózg z orzecha i twierdzicie, że nie jest on przedstawiony realistycznie, mam dla Was coś nowego. Firma Inition, zajmująca się obróbką projektów 3D wpadła na ciekawy pomysł. Najpierw ich pracownik, imieniem Andy Millns, zrobił sobie skan MRI czaszki. Następnie, operując otrzymanymi w ten sposób danymi, wydrukowano trójwymiarowy model narządu. Został on zalany lateksową formą, do której później została wlana płynna czekolada. W ten sposób, gdy słodka masa zastygła, Millns mógł cieszyć się smakiem czekoladki w kształcie swojego mózgu. Śšwietne, prawda? ;)

Zjedlibyście z chęcią? A może czulibyście się trochę z tym dziwnie? ;)

Zjeść swój mózg
Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Losowe artykuły

8 Comments

 1. Jędrzej

  A najbardziej podobają mi się podpowiedzi Google Adsense po prawej stronie. “Nie chcę być gruba”, “Krewetki w cieście”, “Sushi sklep”… ;)

  Reply
  • Dominik

   Czekoladowy czy prawdziwy też? :D

 2. evilconcarne

  Eee, sądziłam, że będzie coś na miarę Hanibala ;)

  Reply
  • Jędrzej

   Ciekawe ile policzyliby sobie chirurdzy za tego typu przyjemność z ich udziałem w tle.

   Ale z mniej inwazyjnych opcji, to jak widać na filmie zrobienie modelu narządu to nie problem, tak samo jak druk 3D. Są już zdaje się drukowane proste organy typu pęcherz moczowy, więc już niedługo będzie można w restauracji zamówić coś bardziej skomplikowanego. Najpierwej wątróbka a’la klient, później personalizowane flaczki, a na końcu można i spróbować ze swoim mózgiem na talerzu ;)

  • Jędrzej

   No i znowu reklamy Google ze świetnym dopasowaniem: “zasmakuj w nowych jubileuszowych kompozycjach” pizzy ;)

 3. gabi382

  hehe ciekawe właśnie co by Hanibal Lecter powiedział o takim “menu”:)…a kiedy artykuł o tym dlaczego kobiety się malują??:)

  Reply
  • Jędrzej

   Jutro o godzinie 16:00 ;)

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest