Psychologia, neuropsychologia, mózg

Dzień mózgu 2012!

Mam zaszczyt ogłosić, że nasze Trójmiejskie środowisko neuromiłośników kolejny raz zebrało się za organizację imprezy Dnia Mózgu. Jeśli macie czas 16 marca, to już go nie macie, bo musicie jechać na Uniwersytet Gdański i dobrze się bawić ;) fMRI, sny, pełno warsztatów… jest w czym przebierać!

Dnia 16 marca 2012 r. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie — Dzień Mózgu 2012. Jest to II trójmiejska edycja tej popularno-naukowej imprezy odbywającej się w ramach Śšwiatowego Tygodnia Mózgu, który corocznie organizowany jest przez Fundację DANA.

Celem Śšwiatowego Tygodnia Mózgu jest propagowanie i popularyzowanie wiedzy o mózgu oraz ukazywanie ciągłego rozwoju badań naukowych mających na celu rozwiązanie zagadek tego tajemniczego organu.

Organizatorem Dnia Mózgu 2012 jest Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, Studenckie Koło Naukowe “Homunculus” działające przy Katedrze Fizjologii Zwierząt Uniwersytetu Gdańskiego oraz Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej (Wydział Zamiejscowy w Sopocie) i Koło Naukowe “Empiria” działające w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Podczas tego interdyscyplinarnego święta mózgu przewidziane są wykłady specjalistów z różnych dziedzin, między innymi: neurofizjologii, neurobiologii, neuropsychologii. Równolegle będą odbywać się pokazy laboratoryjne oraz warsztaty prowadzone przez naukowców i studentów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Mózgu wszystkie zainteresowane osoby — dzieci, młodzież oraz dorosłych.

Pełen program oraz szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie Dnia Mózgu 2012:
www.biology.ug.edu.pl/dzienmozgu

Program imprezy.

Dzień mózgu 2012!
Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Losowe artykuły

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest