Psychologia, neuropsychologia, mózg

Relacja na żywo – Dzień Mózgu 2011!

Jeśli nie mogliście dotrzeć do Sopotu na czas…

Możecie Dzień Mózgu zwiedzić wirtualnie.

Weź udział w wirtualnym Dniu Mózgu!

RELACJA NA Ś»YWO!

10 :00 — 11:45

12:00 — 15:00

Wystarczy odwiedzić tę stronę w odpowiednich godzinach.

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Przeszczep mini-mózgu

Badania nad ludzkim mózgiem są dość problematyczne. Nie dość, że sam organ jest nieco skomplikowany, to trudno o ciągły i łatwy dostęp do ochotników czy pacjentów. Pewnym przełomem ostatnich lach okazały się hodowane w laboratorium ludzkie organoidy zwane mini-mózgami. Owe mini-mózgi, dzięki publikacji w najnowszym Nature, jeszcze raz wbijają się buciorami na salony neuronauki — tym razem w głowie laboratoryjnego szczura.

Losowe artykuły

3 Comments

  1. Jędrzej

    Przyczyny techniczne nie pozwalają na obejrzenie materiału… całość jednak jest nagrywana i zostanie upubliczniona później!

    Reply
  2. Awangarda

    Spóźniłam się ale byłam, Pani na ostatnim wykładzie mówiła prawie tak szybko jak ja i chwilami ciężko ją było zrozumieć, widać że jeszcze wprawy nie ma w wykładaniu ;)

    Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest