Psychologia, neuropsychologia, mózg

Ewolucyjny Hip-Hop

Nauka wchodzi w różne dziedziny naszego życia. Tym razem wcisnęła się w rymy hip-hopu.

A to za sprawą Baby Brinkmana, który nagrał płytę inspirowaną psychologią ewolucyjną.

Piosenki możecie przesłuchać tutaj. Pomysł całkiem ciekawy, zwłaszcza, że wykonanie bardzo dobre. Miło widzieć, że nauka może inspirować artystów, bo to oni mogą ją świetnie spopularyzować.

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Przeszczep mini-mózgu

Badania nad ludzkim mózgiem są dość problematyczne. Nie dość, że sam organ jest nieco skomplikowany, to trudno o ciągły i łatwy dostęp do ochotników czy pacjentów. Pewnym przełomem ostatnich lach okazały się hodowane w laboratorium ludzkie organoidy zwane mini-mózgami. Owe mini-mózgi, dzięki publikacji w najnowszym Nature, jeszcze raz wbijają się buciorami na salony neuronauki — tym razem w głowie laboratoryjnego szczura.

Losowe artykuły

1 Comment

  1. saunterer

    Tego się da słuchać! ;-) Śšwietna sprawa, autor jest najwyraźniej autentycznie zafascynowany psychologią ewolucyjną.

    Reply

Trackbacks/Pingbacks

  1. Góógle IV | Neurotyk - Psychologia, neuropsychologia, mózg - [...] teledyskow gole baby od wiekow hip hop -wplyw na rozwoj psychiczny (Bardzo pozytywny wpływ, tylko artystę trzeba wybrać dobrego)…

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest