Psychologia, neuropsychologia, mózg

Staruszek prawdę Ci powie

Niektórzy z Was wciągu swojego życia mieli na tyle dużo wolnego czasu, że zainteresowali się grami paragrafowymi. Jest to rodzaj książki, która pozwala czytelnikowi wgłębić się w sytuację i zależnie od dokonanego przez niego wyboru skoczyć w inny fragment historii. W ten sposób przygoda rozwija się tak, jak chce tego gracz. Oto przykład pięknej sytuacji z takiej właśnie gry ;)

paragraf

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Losowe artykuły

6 Comments

 1. dragonessa

  Nic dodać, nic ująć. Najgorsze, że według wszelkiego prawdopodobieństwa jest to niestety prawda.
  Ale moim skromnym zdaniem 72 to za mało, co najmniej 144.

  Reply
 2. Ravicious

  Dostanę coś takiego w bibliotece?

  Reply
 3. Brzechwa

  głównie w bibliotece i na allegro bo te gry już praktycznie nie wychodzą w Polsce.
  jest mnóstwo takich książek zeskanowanych w sieci, sporo po angielsku

  Reply
 4. Jan

  Kiedyś w jakiejś gazecie w latach 90′ wydrukowali taką mini grę decyzyjną – “Uratuj Śšw. Mikołaja” czy coś w tym stylu. Całkiem sporo możliwych scenariuszy mogło się rozegrać.

  Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest