Psychologia, neuropsychologia, mózg

Iluzja #1

Znowu gnieciemy i mielimy rzeczywistość.

CHOP CUP from :weareom: on Vimeo.

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Przeszczep mini-mózgu

Badania nad ludzkim mózgiem są dość problematyczne. Nie dość, że sam organ jest nieco skomplikowany, to trudno o ciągły i łatwy dostęp do ochotników czy pacjentów. Pewnym przełomem ostatnich lach okazały się hodowane w laboratorium ludzkie organoidy zwane mini-mózgami. Owe mini-mózgi, dzięki publikacji w najnowszym Nature, jeszcze raz wbijają się buciorami na salony neuronauki — tym razem w głowie laboratoryjnego szczura.

Losowe artykuły

1 Comment

  1. justynides

    Uwielbiam a zarazem nienawidzę, jak się mnie tak w konia robi;).
    Oglądam któryś raz z kolei i nie mogę dojść, kiedy kubeczek 3D przestaje nim być, czy go ktoś podmienia, czy może nim wcale nigdy nie był i nie wiem. Nie wiem też, czy jestem za “gupia”, czy to pogoda i cały dzień na uczelni podziałały na mnie otępiająco, czy może to magia :D.
    Swoją drogą, ciekawe, czy mu tam wygodnie było?:)

    Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest