Psychologia, neuropsychologia, mózg

Szary ważniak

Kolejna dobra videoteka.

University of California Television prezentuje serię “Grey Matters” – program o neuronauce i najnowszych osiągnięciach z tej i dziedzin jej pokrewnych. Odcinki można oglądnąć na oficjalnej stronie oraz na youtube.

Zapraszam gorąco!

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Przeszczep mini-mózgu

Badania nad ludzkim mózgiem są dość problematyczne. Nie dość, że sam organ jest nieco skomplikowany, to trudno o ciągły i łatwy dostęp do ochotników czy pacjentów. Pewnym przełomem ostatnich lach okazały się hodowane w laboratorium ludzkie organoidy zwane mini-mózgami. Owe mini-mózgi, dzięki publikacji w najnowszym Nature, jeszcze raz wbijają się buciorami na salony neuronauki — tym razem w głowie laboratoryjnego szczura.

Losowe artykuły

2 Comments

  1. Hoko

    No, z moim angielskim to mogę sobie co najwyżej oficjalną stronę obejrzeć :D Ale nawet jakby nie to, to i tak wolę książki; nałóg, panie, nałóg…

    Reply
  2. dru'

    Hoko, jak się zostaje takim nałogowcem? Ja to mam raczej takie okresy czytania, ale chętnie podążył bym ciemną drogą w kierunku całkowitego uzależnienia.

    Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest