Psychologia, neuropsychologia, mózg

Kolejna iluzja :>

Ponieważ z dość dużym zainteresowaniem spotkała się obrotowa tancerka, przedstawię dzisiaj kolejną, dość ciekawą iluzję optyczną.

Została ona stworzona przez tego Pana. Oto i owa iluzja:

złudzenia optyczne - iluzje optyczne

Niby tylko rozmyte twarze. To teraz spróbujcie się oddalić od ekranu na odległość większą niż półtora metra :>

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Losowe artykuły

8 Comments

 1. malotka

  hm, nie stać mnie na więcej niż “fazowe” ;)
  Mnie tam zawsze zastanawia dlaczego powstają te iluzje… :D

  Reply
 2. Teloch

  Hm… myślę, że zależnie od odległości od obserwowanego przedmiotu, nasz wzrok rejestruje jako dominujące różne bodźce – i tak, patrząc z bliska, szukamy szczegółów – wyraźnych zębów czy zmarszczek. Patrząc z daleka, “rozrzedzamy” obraz skupiając się na ogólnikowych punktach, które pozwolą nam rozpoznać na co patrzymy… wystarczy ukryć w tej ogólnikowej warstwie obrazek by był widziany z daleka, a nie z bliska :>

  Tak bym to mniej więcej próbował rozpracowywać :>

  Reply
 3. Kania Ava :)

  Teraz ja sie czyms z wami podziele :) Moja mama jest daleko widzem a ja krotkowidzemDla mnei zbliska osoba po lewej stronie ma taki straszy wyraz twarzy a z prawej to ta ładna:) Natomiast dla mojej mamy gdy patrzy z bliska to wlasnie ta osoba po lewej wyglada łagodnie a twarz po prawej jest agresywna. i podobnie dzieje sie kiedy sie oddalamy Widziemy twarze zupelnie na odwrot :) Wszystko zalezy od naszego kochanego zmyslu wzroku:)

  Reply
 4. Teloch

  Ha, więc moje wytłumaczenie może okazać się prawdziwe! :P

  Reply
 5. sranko

  Da rade, tez robiac zeza. Ale mimo wszystko mysle, ze to sprawka mojej starej.

  Reply
 6. werkun

  ale ja tutaj nic nie widze

  Reply
 7. Jędrzej

  Odejdź więc dwa kroki od monitora ;)

  Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest