Psychologia, neuropsychologia, mózg

Wizualizuj!

Nie ma to jak konkursy graficzne dla naukowców.

W 2005 roku miał miejsce konkurs na wizualizację graficzną czegoś, co powiązane jest z nauką bądź inżynierią. Wygrał Graham Johnson prezentując neuron przygotowujący się do przekazania informacji poprzez neurotransmiter. Jest to po prostu przepiękne!

synapsa


Tutaj
więcej o całym przedsięwzięciu.

Natknąłem się na ten obrazek z okazji szukania loga bądź bardziej urozmaiconego headera. Moje poszukiwania spełzły niestety na niczym – dlatego kieruję do Was pytanie – czy znacie kogoś, kto za drobne pieniądze wykonałby jakieś charakterystyczne logo dla neurotyka? Jakiś mózg czy coś w stylu loga kopalni wiedzy.pl :) Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc ;)

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Czy sztuczna inteligencja trenowana w ludzkim mózgu dalej jest sztuczna?

Wydawać by się mogło, że nowe wersje GPT pojawiają się praktycznie co tydzień. Każde wydanie tego behemota wiąże się jednak z ogromnymi kosztami, które możemy ograniczyć poprzez uruchomienie AI wewnątrz małych ludzkich mózgów. To nowe podejście może faktycznie zadziałać, jeśli tylko będziemy przygotowani na ewentualne etyczne problemy z tym związane.

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

9 Comments

  1. Teloch

    Hoko – No przecież wspaniale wygląda! Ale może tylko dla mnie – ja mam odchyły na tym punkcie… a z materiałów przez Ciebie podanych chyba uda się wyciągnąć jakiś przyzwoity header, dzieki!

    Finwe.isilra – Orzecha włoskiego też mogę użyć :>

    Reply
  2. Asia

    Jest piękne! Spostrzeżenie nie na poziomie – jaka ta synapsa malutka…. :)

    Reply
  3. Torlin

    A mnie się podoba

    Reply
  4. Teloch

    :D Skąd Ty taką czcionkę wytrzasnąłeś :P no i ten styl – jak nic… charakterystyczny :>

    Reply
  5. Hoko

    Czcionek ci u nas dostatek… ta się nazywa Deco Duet. Zmieniłem jeszcze w menu na inną, żeby lepiej pasowało – trzeba odświeżyć obrazek w przeglądarce.

    Reply
  6. Teloch

    Teraz wygląda zupełnie jakbym rysował jakiś komiks :>

    Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest