Psychologia, neuropsychologia, mózg

Wizualizuj!

Nie ma to jak konkursy graficzne dla naukowców.

W 2005 roku miał miejsce konkurs na wizualizację graficzną czegoś, co powiązane jest z nauką bądź inżynierią. Wygrał Graham Johnson prezentując neuron przygotowujący się do przekazania informacji poprzez neurotransmiter. Jest to po prostu przepiękne!

synapsa


Tutaj
więcej o całym przedsięwzięciu.

Natknąłem się na ten obrazek z okazji szukania loga bądź bardziej urozmaiconego headera. Moje poszukiwania spełzły niestety na niczym – dlatego kieruję do Was pytanie – czy znacie kogoś, kto za drobne pieniądze wykonałby jakieś charakterystyczne logo dla neurotyka? Jakiś mózg czy coś w stylu loga kopalni wiedzy.pl :) Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc ;)

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Przeszczep mini-mózgu

Badania nad ludzkim mózgiem są dość problematyczne. Nie dość, że sam organ jest nieco skomplikowany, to trudno o ciągły i łatwy dostęp do ochotników czy pacjentów. Pewnym przełomem ostatnich lach okazały się hodowane w laboratorium ludzkie organoidy zwane mini-mózgami. Owe mini-mózgi, dzięki publikacji w najnowszym Nature, jeszcze raz wbijają się buciorami na salony neuronauki — tym razem w głowie laboratoryjnego szczura.

Losowe artykuły

9 Comments

 1. Teloch

  Hoko – No przecież wspaniale wygląda! Ale może tylko dla mnie – ja mam odchyły na tym punkcie… a z materiałów przez Ciebie podanych chyba uda się wyciągnąć jakiś przyzwoity header, dzieki!

  Finwe.isilra – Orzecha włoskiego też mogę użyć :>

  Reply
 2. Asia

  Jest piękne! Spostrzeżenie nie na poziomie – jaka ta synapsa malutka…. :)

  Reply
 3. Torlin

  A mnie się podoba

  Reply
 4. Teloch

  :D Skąd Ty taką czcionkę wytrzasnąłeś :P no i ten styl – jak nic… charakterystyczny :>

  Reply
 5. Hoko

  Czcionek ci u nas dostatek… ta się nazywa Deco Duet. Zmieniłem jeszcze w menu na inną, żeby lepiej pasowało – trzeba odświeżyć obrazek w przeglądarce.

  Reply
 6. Teloch

  Teraz wygląda zupełnie jakbym rysował jakiś komiks :>

  Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest