Psychologia, neuropsychologia, mózg

OMG! Książki za darmo!

Książki psychologiczne do wygrania!


Losowanie się zakończyło!

Losowane były osoby z grupy 108 adresów e-mail. Szczęśliwe numerki, które wygenerował pseudolosowo skrypt, to 21, 28 oraz 76. Zgodnie z nimi wygranymi zostali…

 • Przeciw terapii – bnarozni@[…]
 • Sens życia i umierania – ewelin1984@[…]
 • Poczucie sensu życia – najwyzszaprawda@[…]

Gratuluję! :)


Dzięki uprzejmości Oficyny Wydawniczej Impuls troje z Was stanie się szczęśliwymi posiadaczami ciekawych książek. Jakie będą to tytuły?

przeciw terapiiPrzeciw terapii
Jeffrey Masson
Książka z pewnością zaciekawi każdego Czytelnika, zwłaszcza teraz, gdy wyraźnie wzrasta zainteresowanie psychoterapią, a jednocześnie niewiele mówi się o problemach i zagrożeniach, jakie ze sobą niesie (np. wpływ światopoglądu terapeuty na postawy pacjenta, granice posłuszeństwa terapeucie, obrona przed pseudoterapią itp.). Masson w doskonały merytorycznie sposób wskazuje na te kwestie, nie odwołując się wprost do żadnej antropologii filozoficznej. Opierając się na założeniach, twierdzeniach i praktyce danej szkoły psychoterapeutycznej, pokazuje konsekwencje, jakie to podejście może mieć dla szukającego pomocy. Autor odrzuca sens jakiejkolwiek terapii, wskazując problemy, których psychoterapia nie jest w stanie rozwiązać, a bywa nawet, że sama je stwarza albo pogłębia. Dla wielu Czytelników takie stanowisko może być kontrowersyjne, może również być bodźcem do krytycznego spojrzenia na leczenie wyłącznie za pomocą psychoterapii.

Sens życia i umieraniaSens życia i umierania
Beata Kolek
Książka jest opracowaniem z pogranicza filozofii i psychologii, porusza problemy tanatopsychologiczne (tzn. związane z psychologią śmierci, umierania i żałoby etc) na tle filozoficznych rozważań o człowieku.
Rozważania podejmowane są w oparciu o myśl krakowskiego psychiatry Antoniego Kępińskiego i koncentrują się głównie na pokazaniu zależności między szeroko rozumianą antropologią a psychologią śmierci. Przez analizę zawartych w twórczości Kępińskiego wątków tanatopsychologicznych i filozoficznych starano się pokazać jak bardzo myślenie o człowieku (na wielu różnych poziomach) związane jest z faktem jego śmiertelności.
Chociaż z roku na rok problematyka tanatopsychologiczna staje się coraz bardziej obecna w debacie społecznej i naukowej, to jednak zainteresowanie nią wciąż jest małe (szkoda, bo śmierć dotyczy każdego bez wyjątku). Niniejsza książka pozwala na poszerzenie wiedzy w tym temacie. Odwołanie się do pracy Kępińskiego uświadamia ponadto, że i w polskiej psychologii tematyka śmierci była podejmowana, wcześniej niż się wydaje, a polska nauka posiadała niebanalnego myśliciela.

Poczucie sensu życia osób niepełnosprawnych ruchowoPoczucie sensu życia osób niepełnosprawnych ruchowo
Ewelina J. Konieczna
Autorka […] niniejszej pracy rozwija problematykę egzystencji człowieka, odwołując się do różnych koncepcji naukowych i licznych badań, oraz przekazuje wiele wartościowych informacji o możliwościach i szansach osiągnięcia poczucia sensu życia przez osoby niepełnosprawne ruchowo. Wychodzi z założenia, że niepełnosprawność na ogół obniża poziom odczuwanego sensu życia i zadaje sobie pytanie o determinanty tej zmiennej zależnej. W oparciu o dobrze przemyślane badania poszukuje związku pomiędzy poziomem odczuwanego sensu życia osób niepełnosprawnych ruchowo a takimi czynnikami, jak: płeć środowisko zamieszkania, stopień niepełnosprawności i okres jego rozpoznania, aktywność zawodowa i uczestnictwo w rehabilitacji. Autorka bada również zależność między poziomem poczucia sensu życia a czynnikami wzmacniającymi jego afirmację — akceptacja niepełnosprawności, optymizm życiowy, poziom poczucia własnej skuteczności.

Zapraszam do wspólnej zabawy! ;)

Co zrobić by zgarnąć książkę?

Po pierwsze, bardzo by mi było miło, gdybyś polubił ten blog. Możesz to zrobić klikając w poniższy button.

Polubienie tego konkursowego wpisu też nie zaszkodzi.

Fajnie by było, gdybyś stał się też fanem Neurotyka lub dodał go do kręgów G+. Prócz normalnych treści zamieszczam w tamtych miejscach dodatkowe materiały.

 

Fajnie, fajnie, ale co zrobić, żeby rzeczywiście wygrać książkę?

Właściwe zadanie polega na zapisaniu się do listy mailingowej – w ten sposób wszystkie nowe treści publikowane na blogu, czyli psychologiczne ciekawostki, opisywane badania, case studies, zadziwiające iluzje czy śmieszne kotki, będą wędrować do Ciebie na adres mailowy. Dokonać tego można klikając na kopertę.

list

Po wejściu na powyższą stronę należy podać swój adres e-mail, przepisać wyświetlony tekst oraz kliknąć w link umieszczony w aktywacyjnej wiadomości.

Dnia 01.04.2012, o godzinie 18:00, z puli zapisanych adresów zostanie wylosowanych trzech szczęśliwców. Konkurs tyczy się więc też osób, które były zapisane do listy przed publikacją tego wpisu.

Powodzenia! :)

Jeśli posiadasz Neurotyka w kanałach RSS rozumiem, że nie chcesz dublować dostawanych wiadomości. Proponuję Ci i tak zapisać się do listy mailingowej – sprawdzisz oba kanały a później wybierzesz dla siebie najlepszy. Nie mówiąc już o tym, że możesz wygrać książkę ;)

OMG! Książki za darmo!
Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Losowe artykuły

8 Comments

 1. Tomek

  Super bardzo chciałbym wygrać 1 lub 2 książkę :D

  Reply
 2. San

  Wszystko fajnie, ale ja nie lubię, żeby mnie ktoś losował. Wolałabym się czymś wykazać :)))

  Reply
  • Jędrzej

   Spokojnie, będą i normalne konkursy ;)

  • mrówka

   Czyżby podobne (nie)szczęście w życiu do loterii? Bo coś o tym wiem ;) Cóż, przyłączyć się i tą drogą nie zaszkodzi, chociaż również czekam na kreatywne drogi do rozdawania książek.

 3. Ola

  cieszy mnie to, że jestem na liście mailingowej :)

  Reply
  • Jędrzej

   Nie mógłbym nie docenić starych czytelników ;)

 4. Gracjan

  Miło to słyszeć :)

  Reply
 5. Normanrehabilitation

  Ciekawe książki :) Szkoda, że konkurs już się zakończył. Chociaż książkę Eweliny Koniecznej o rehabilitacji już wcześniej znałem i mogę ją każdemu polecić :)
  Pozdrawiam i czekam na kolejne posty, bo mam nadzieję, że się jeszcze jakieś pojawią.

  Reply

Trackbacks/Pingbacks

 1. Miłosny konkurs | Neurotyk - Psychologia, neuropsychologia, mózg - [...] że można wygrać książki za darmo: KLIK! [...]

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest