Psychologia, neuropsychologia, mózg

Złudzenie optyczne

Kolejny krótki przerywnik nudnego dnia w biurze ;)

Wpatrujcie się 20 sekund w kropkę na środku obrazka po lewej, a następnie przesuńcie wzrok na środek prawego wzoru.

Złudzenie optyczne

I jak? Zadziałało? ;)

Złudzenie optyczne
Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Losowe artykuły

4 Comments

 1. Michał Ś»ółtowski

  Ha, fajne.

  To działa jak mniemam, jak okulary 3D. Jeden obraz, który pozostaje “na oku” przenosimy na drugi, nieco zmodyfikowany. Przesunięcie jest interpretowane jako głębia.

  Mam rację?

  Pozdrawiam

  Reply
 2. Jędrzej

  Okulary 3d przekazują do każdego oka inny obraz. Tutaj chyba po prostu męczy Ci się pewien układ pręcików w oku. Przeskakując na inny obiekt wzrokiem mają one problem z przystosowaniem się, a że obiekt na który kierujemy uwagę też ma ciekawy wzór niemalże pasujący do układu zmęczonych komórek to obraz znika. Bądź porusza się, gdy niedokładnie w niego trafimy.

  Reply
 3. Jędrzej

  To jest właśnie ciekawe. Chyba zależnie od zmęczenia pręcików niektórym znika, niektórym faluje, inni widzą głębie a inni podwójne tęcze wylatujące z oczu jaskrawo-zielonego jednorożca. Chociaż ci ostatni powinni już przystopować z narkotykami ;)

  Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest