Kolejny krótki przerywnik nudnego dnia w biurze ;)
Wpatrujcie się 20 sekund w kropkę na środku obrazka po lewej, a następnie przesuńcie wzrok na środek prawego wzoru.
I jak? Zadziałało? ;)
Kolejny krótki przerywnik nudnego dnia w biurze ;)
Wpatrujcie się 20 sekund w kropkę na środku obrazka po lewej, a następnie przesuńcie wzrok na środek prawego wzoru.
I jak? Zadziałało? ;)
Ostatnie artykuły
Wydawać by się mogło, że nowe wersje GPT pojawiają się praktycznie co tydzień. Każde wydanie tego behemota wiąże się jednak z ogromnymi kosztami, które możemy ograniczyć poprzez uruchomienie AI wewnątrz małych ludzkich mózgów. To nowe podejście może faktycznie zadziałać, jeśli tylko będziemy przygotowani na ewentualne etyczne problemy z tym związane.
Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…
Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?
Ha, fajne.
To działa jak mniemam, jak okulary 3D. Jeden obraz, który pozostaje “na oku” przenosimy na drugi, nieco zmodyfikowany. Przesunięcie jest interpretowane jako głębia.
Mam rację?
Pozdrawiam
Okulary 3d przekazują do każdego oka inny obraz. Tutaj chyba po prostu męczy Ci się pewien układ pręcików w oku. Przeskakując na inny obiekt wzrokiem mają one problem z przystosowaniem się, a że obiekt na który kierujemy uwagę też ma ciekawy wzór niemalże pasujący do układu zmęczonych komórek to obraz znika. Bądź porusza się, gdy niedokładnie w niego trafimy.
A to on miał zniknąć? :)
W moim przypadku nabrał głębi, jakby był 3D.
To jest właśnie ciekawe. Chyba zależnie od zmęczenia pręcików niektórym znika, niektórym faluje, inni widzą głębie a inni podwójne tęcze wylatujące z oczu jaskrawo-zielonego jednorożca. Chociaż ci ostatni powinni już przystopować z narkotykami ;)