Psychologia, neuropsychologia, mózg

Psia telepatia

Czy Tobie też wydaje się, że pies potrafi czytać w myślach?

Właściciele psów często mają wrażenie, że ich pupil wykonuje polecenie zanim oni postanowią je wyartykułować. Psia telepatia, zakrzykniecie. Pomysł ten nie będzie nowy. Oto zdjęcie z eksperymentu, który miał wyjaśnić naturę tajemniczego zjawiska.

psia telepatia

Od lewej: Ochotnik, pomocnik eksperymentatora, pies, Karl Krall
(zdjęcie wykonane ok. 1920 roku)

Karl Krall to postać nietuzinkowa. Wzbogacił się na handlu diamentami co pozwoliło mu oddać się naukowej pasji. Przyjął nawet pod swoje skrzydła konia imieniem Mądry Hans po śmierci jego właściciela. Ów zwierz był posądzany o rozumienie mowy ludzkiej oraz przeprowadzanie matematycznych operacji umysłowych, które pokazywał ku uciesze tłumów na początku XX wieku. Krall uważał, że koń stosuje telepatię, podobnie jak psy. Na zdjęciu, razem z kolegą, próbuje wychwycić promieniowanie myślowe które miało być nośnikiem telepatycznie przekazywanych informacji.

Hans okazał się koniem świetnie czytającym, ale człowieczą mowę ciała – stąd znał odpowiedź na zadane przez właściciela pytanie. Psy podobnie się z nami zgrywają. Zagadka może mniej spektakularna niż telepatyczne fale, ale za to jaka przyjemność z oglądania raczkującej, ale rozwijającej się metody naukowej!

źródło

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Losowe artykuły

3 Comments

 1. Serewis

  Sięgnij do książki “Herosi i filozofia”, w którym opisana jest bezużyteczność telepatii. Upraszczając działa to na opisanej przez ciebie zasadzie.

  Reply
 2. adept48

  Telepatia – mocne zjawisko . To posługiwanie się przekazem myśli .. Jest sporo już na ten temat . opiszę ci doczytałem :Potężny zasięg – tu na ziemi niema ograniczeń. Przeprowadzono wiele doświadczeń . Mówią one o komunikacji między DNA . Jest to domena i możliwości w każdym z nas i wszystkich żywych organizmach .Stanowimy jedność.Wyjściem do rozważań jest próba zrozumienia zjawisk jakie zauważono podczas badania kwantów.Będziemy się porozumiewać telepatycznie /co dzięki naszej cywilizacji tracimy- inna droga rozwoju/jak osiągniemy odpowiedni poziom rozwoju duchowego i wiąże się to ponoć z przejściem na wyższy 4 poziom .Warto szukać więcej informacji – bo to pozwala nam na się rozwijać./ coś mi się wydaje ,że prędzej czy później i tak porzucimy telefonię komórkową i internet jak opanujemy zjawiska telepatii i będziemy mogli korzystać z “banków pamięci” / Ludzi,Ziemi,Galaktyki ….

  Reply
 3. Jędrzej

  Na swoje nieszczęście musieliśmy się zgłębiać w ten świat cząstek elementarnych – teraz ludzie wykorzystują koncepcję kwantów naciągając ją do granic możliwości i wciskając na siłę w np. rozmyte i złudne pomysły z telepatią.

  Drogi Adepcie48, telepatia nigdy nie została udowodniona. Fundacja Jamesa Randiego obiecała milion dolarów pierwszej osobie, która zdoła się pochwalić tą umiejętnością, lub jakąkolwiek inną z etykietą “paranormalne”. Jakoś o wygranej nie słychać.

  Reply

Trackbacks/Pingbacks

 1. Tweets that mention Psia telepatia | Neurotyk - Psychologia, neuropsychologia, mózg -- Topsy.com - [...] This post was mentioned on Twitter by Jędrzej Kamiński, Jędrzej Kamiński. Jędrzej Kamiński said: #psychologia #mozg Psia telepatia http://goo.gl/fb/1OTIE…

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest