Psychologia, neuropsychologia, mózg

Mózg w przekroju

Czas się pociąć dla nauki.

Myśląc za życia o przyszłych pokoleniach możemy zdecydować, by nasze ciało po śmierci zostało oddane do celów naukowych – dla studentów medycyny, czy też na preparaty dla adeptów biologii. Takie też preparaty sprzedaje firma Gubener Plastinate GmbH, która w ofercie ma też ciekawe przekroje głowy, razem z mózgiem.

psychologia - przekroj mozgu

Kłopot w tym, że powyższy eksponat kosztuje 1.383,38€ ;)

źródło

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Przeszczep mini-mózgu

Badania nad ludzkim mózgiem są dość problematyczne. Nie dość, że sam organ jest nieco skomplikowany, to trudno o ciągły i łatwy dostęp do ochotników czy pacjentów. Pewnym przełomem ostatnich lach okazały się hodowane w laboratorium ludzkie organoidy zwane mini-mózgami. Owe mini-mózgi, dzięki publikacji w najnowszym Nature, jeszcze raz wbijają się buciorami na salony neuronauki — tym razem w głowie laboratoryjnego szczura.

Losowe artykuły

0 Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. Awaryjny mózg | Neurotyk - Psychologia, neuropsychologia, mózg - [...] wystarczy tylko $6.95, w odróżnieniu od miliardów € potrzebnych do zakupu preparatów [...]

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest