Psychologia, neuropsychologia, mózg

Dlaczego nauka nie wierzy w jasnowidzenie?

Poważnych naukowców powinien charakteryzować sceptycyzm. To właśnie ta cecha będzie tak naprawdę głównym tematem spotkania Sopockiego Towarzystwa Naukowego, które ma się odbyć już 13 września.

Jasnowidzenie, które będzie wzięte na ruszt, stało się ostatnio popularnym tematem przez sprawę zaginięcia Iwony. Paranormalne moce w tym, jak i w reszcie tragicznych przypadków trafiają na podatny grunt, czyli do ludzi zagubionych, będących w rozterce czy czujących przemożny brak jakiejkolwiek kontroli czy sprawstwa. Nauka jednak przyjmuje jasne stanowisko w tej sprawie i, co ważniejsze, to stanowisko podpiera badaniami empirycznymi. Jeśli więc chcecie przekonać się jak sprawa paranormalnych właściwości jasnowidzów wygląda od podszewki – zapraszamy 13 września o godzinie 19:00 do kafejki Bookarnia, mieszczącej się przy ulicy Haffnera 9.

Tam też będzie można zobaczyć i usłyszeć naczelnego serwisu Badania.net, który ma w planach poprowadzić krótki wykład.

Szykuje się ciekawa dyskusja. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie STN, a także powiększając poniższy plakat:

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Losowe artykuły

3 Comments

 1. Łukasz Sikora

  Zapowiada się ciekawie :) Jestem z drugiego końca Polski więc się nie pojawię, jednak jeśli byłaby taka możliwość chętnie zapoznałabym się z podsumowaniem takiego spotkania.

  Reply
 2. Jędrzej

  Nie wiem jaką dokładniej formę podsumowania przewidują organizatorzy. Najlepiej by było nagrać wszystko, a przynajmniej wykłady, kamerą. W każdym razie jeśli coś będziemy mieli – zamieszczę ;)

  Reply
 3. justynides

  Jej, też bym chętnie posłuchała lub poczytała. Mam nadzieję, że uda Ci się coś skombinować;).
  Ogólnie bardzo chętnie poczytałabym na neurotyku o paranornalnych mocach, cudach i naukowych ich wyjaśnieniu, zakładam bowiem, że są. Przwidujesz coś takiego?:)

  Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest