Psychologia, neuropsychologia, mózg

Iluzja #5

Oto dlaczego dziewczyny nie powinny chodzić na solarium.

złudzenia optyczne - iluzja optyczna

Twarz po lewej to twarz kobiety a po prawej mężczyzny, prawda?

Nie. To ta sama, bezpłciowa facjata, tylko o innym kontraście. Sprytne, prawda? ;)

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Losowe artykuły

7 Comments

 1. lavinka

  Sorry,ale po prawej widzę śniadą kobietę. Jeśli to miałby być facet to może 14letni, zniewieściały… z niedoborem testosteronu albo co. Wydziwiasz,albo kiepską twarz wybrałeś.

  Reply
 2. radiohead

  @lavinka: Ale ta po prawej wygląda jak jeden mój kolega – nie ma 14 lat i na pewno nie jest zniewieściały ;)

  Reply
 3. Jędrzej

  Twarz jest androgeniczna, stworzona by zminimalizować najbardziej widoczne cechy męskie czy żeńskie. Dla mnie jak nic twarz po prawej jest bardziej męska ;) Aczkolwiek ciekawym jest, że różnice nie są widoczne dla wszystkich (przy zaznaczeniu, że wszyscy wychowywali się i żyją w tej samej kulturze).

  Zagadka chyba rozwiązana – chodzi tylko o różnicę w kolorze ust i reszty twarzy. Kobiety mają kulturowo u nas bardziej czerwone usta.

  Reply
 4. justynides

  Widziałam to na jakiejś stronce. Pytali się: “Która to twarz kobiety, a która mężczyzny?”. Ta po prawej również wydała mi się nieco bardziej męska (aczkolwiek faktycznie zniewieściała), no kliknęłam. I co? I wywaliło mnie na jakąś inną stronę. Taki sposób na reklamę sobie znaleźli, motyla noga.

  Reply
 5. niki

  hm, a jak to się ma do solarium? że niby jak się jest opalonym to bardziej podobnym do mężczyzn?
  Dla mnie obie twarze są kobiece, no ale jeśli musiałabym typować na męsko to ta po prawej, rzecz jasna – zniewieściała :)

  Reply
 6. Jędrzej

  W Twoim przypadku nie wahałbym się z tego powodu przed pójściem do solarium ;) Kwestia kontrastu odnosi się do twarzy raczej pozbawionych cech płciowych.

  Reply
 7. febe

  Ale ta po lewej wygląda na grubszą.

  Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest