Psychologia, neuropsychologia, mózg

Czepek

Od razu się chce iść na basen!

czepek

Śšwietne, prawda? ;)

źródło

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Przeszczep mini-mózgu

Badania nad ludzkim mózgiem są dość problematyczne. Nie dość, że sam organ jest nieco skomplikowany, to trudno o ciągły i łatwy dostęp do ochotników czy pacjentów. Pewnym przełomem ostatnich lach okazały się hodowane w laboratorium ludzkie organoidy zwane mini-mózgami. Owe mini-mózgi, dzięki publikacji w najnowszym Nature, jeszcze raz wbijają się buciorami na salony neuronauki — tym razem w głowie laboratoryjnego szczura.

Losowe artykuły

3 Comments

 1. justynides

  Wiedziałam, że to tu kiedyś trafi:).
  Fajny, chciałabym taki mieć.

  Reply
 2. Teloch

  Ej, to widziałaś to już wcześniej? ;) Jak zobaczysz gdzieś coś związane z mózgiem to liczę na szybki cynk ;)

  Reply
 3. justynides

  No kurcze, widziałam. Zastanawiałam się nawet, czy Ci aby nie podesłać, ale z jakichś względów tego nie zrobiłam, sama już nie pamiętam dlaczego… Ale obiecuję się poprawić:).

  Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest