Psychologia, neuropsychologia, mózg

Mousetrix

Nawet myszy mogą się już cieszyć Quake’iem.

Naukowcy z Princeton University chcieli zbadać aktywność komórkową powiązaną z wyobraźnią przestrzenną. No i aż widać jak zwierze się świetnie bawi!

Metoda świetna, bo mysz niejako pozostaje w jednym miejscu – elektrody pomiarowe mogą być umieszczone bardzo precyzyjnie.

Więcej tutaj.

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Afantazja vs. magiczne grzyby

Wyobraź sobie czerwoną jabłko – widzisz żywy obraz w swoim umyśle, czy tylko pustkę? Pustka doświadczana jest przez osoby z afantazją, umysłem niezdolnym do generowania obrazów, ślepą wyobraźnią. Ale co, jeśli psychodeliczny trip mógłby otworzyć drzwi do tego wewnętrznego, wyobrażonego świata?

Czy sztuczna inteligencja trenowana w ludzkim mózgu dalej jest sztuczna?

Wydawać by się mogło, że nowe wersje GPT pojawiają się praktycznie co tydzień. Każde wydanie tego behemota wiąże się jednak z ogromnymi kosztami, które możemy ograniczyć poprzez uruchomienie AI wewnątrz małych ludzkich mózgów. To nowe podejście może faktycznie zadziałać, jeśli tylko będziemy przygotowani na ewentualne etyczne problemy z tym związane.

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest