Psychologia, neuropsychologia, mózg

Dni Psychologii Procesu w Sopocie

Psychologia zorientowana na proces jest dość świeżą metodą pracy z psyche człowieka. Do poznania tej koncepcji, jak i do uczestniczenia w bardziej praktycznych warsztatach zachęca Joanna – i ja także.
Z notki prasowej:

Akademia Pracy z Procesem zaprasza na:

DNI PSYCHOLOGII PROCESU

9-11.10.2009 w Sopocie

wykłady i warsztaty – wstęp wolny

Piątek 9.10 godz. 19:15

Miejsce: SWPS Sopot ul. Polna 16/20 sala 015:

Wykład połączony z dyskusją:

Psychologia zorientowana na proces – psychoterapia i nie tylko
Osoba prowadząca: Tomasz Teodorczyk


Sobota 10.10 godz. 10:00-16:00
Miejsce: 2 L.O. Sopot al. Niepodległości 751
Warsztaty rozwojowe.Agnieszka Kramm
Zapomniane migotanie — warsztat pracy z baśnią o tym jak odnaleźć swoje wewnętrzne światło i zmierzyć się z tym co nam je gasi. (10.00-13.00)

Zapraszam na mini warsztat prezentujący metodę pracy z baśnią.Na spotkaniu przeczytamy indiańską bajkę o małym świetliku,
spróbujemy ją zrozumieć, następnie na jej podstawie popracujemy wspólnie nad budowaniem poczucia własnej wartości w oparciu o głęboki kontakt z samym sobą.

Wojciech Wojnarowicz
Zrozumieć Chorobę (10.00-13.00)
Dlaczego właśnie Ja? Czy to wina genetyki? Może przyczyną są bakterie i wirusy? Może winne jest zanieczyszczone środowisko? A może to wina wychowania, wpływów społecznych lub wewnętrznych konfliktów? Wielu z nas zastanawia się nad przyczynami schorzeń które nas trapią. Jednym z podejść do psychosomatyki jest psychologia zorientowana na proces. Inspirowana psychologią Junga, taoizmem, odkryciami najnowszej fizyki stara się odpowiedzieć na powyższe pytania. W trakcie zajęć odbędą się ćwiczenia zwiększające świadomość wokół symptomów chorobowych oraz pomagające odkryć psychologiczne znaczenie symptomów.

Tomasz Teodorczyk
Konflikty jako podstawa rozwoju (13.00-16.00)
Zazwyczaj staramy się unikać konfliktów tak długo, jak to jest tylko możliwe, szukamy szybkich sposobów ich rozwiązywania, traktując sytuacje konfliktowe jako zło konieczne. Natomiast konflikty mogą stać się ważnym elementem rozwoju osoby lub organizacji. Podczas zajęć spojrzymy na konflikty z innej perspektywy niż zazwyczaj, jako na okazję do rozwinięcia nowych aspektów naszej osobowości. Określimy związek pomiędzy konfliktami zewnętrznymi i wewnętrznymi, odpowiemy sobie na pytanie, jak świadomie wchodzić w konflikt, jak radzić sobie z silnymi emocjami, które się natychmiast pojawiają, jak rozpoznawać strony konfliktu oraz w jaki sposób podążać za procesem konfliktu tak, żeby wszystkie strony mogły być wysłuchane i zrozumiane.

Agnieszka Kramm
Kim jestem? Spotkanie dla kobiet o tym, co to znaczy być kobietą. (13.00-16.00)
Zapraszam na spotkanie kobiety, które pragną usiąść na chwilę w kręgu i wspólnie przyjrzeć się wzorcom kobiecości, które dostałyśmy od rodziny, od kultury, w której wzrastałyśmy, od naszej społeczności, od przodków. Zapraszam do próby poszukania odpowiedzi na pytania: co dla mnie samej znaczy bycie kobietą? Na jakich wzorcach chcę się oprzeć, jaką drogą chcę pójść.


Niedziela 11.10 godz. 10:00-13:00

Miejsce: 2 L.O. Sopot al. Niepodległości 751

Agnieszka Wróblewska
Logika snów (10:00-13:00)
Zazwyczaj pojmujemy sny w kategoriach tajemnicy, piękna lub trudnego do zinterpretowania przekazu, pochodzącego od naszej nieświadomości. Tymczasem sny mają swoją wewnętrzną, żelazną logikę, która pozwala odczytać ich znaczenie. Praca z procesem pokazuje, jak do zrozumienia snów stosować jednocześnie podejście fizyka i poety. W taki właśnie sposób spróbujemy spojrzeć podczas zajęć na swoje sny.

Jarosław Józefowicz
Metamorfozy (10:00-13:00)
W życiu jedynie zmiany są czymś stałym i nieuchronnym. Choć nieraz bardzo się staramy, nie możemy przed nimi uciec, ani ich
uniknąć. Jedne zmiany przychodzą z łatwością. Inne, zbyt trudne nie mogą się wydarzyć. Utykamy w miejscu na tygodnie, miesiące, lata. Powstrzymują nas obawy, niepewność wyborów, poczucie zagubienia. Często tym, czego potrzebujemy, aby łatwiej poradzić sobie ze zmianami jest rozpoznanie i świadomość, co próbuje wydarzyć się w życiu. Zapraszamy na warsztat rozwojowy, w trakcie którego będziemy odkrywać znaczenie naszych przemian.
Dla kogo:
– dla tych, którzy potrzebują się zmienić, lecz nie mają jasności jak miałoby to wyglądać.
– dla tych, którzy obawiają się zmian
– dla tych, którzy chcą i wiedzą jak, lecz mimo wszystko tkwią w miejscu
– dla wszystkich, którzy chcą przeżywać zmiany z większą świadomością
– dla tych, którzy chcą wreszcie zrozumieć, po co im się to przydarza

WSTĘP WOLNY — zajęcia bezpłatne

Informacje i zapisy na warsztaty:

Joanna Boj joanna.boj@gmail.com

Wojciech Wojnarowicz wojtek@akademiapop.org

www.psychologia-procesu.org.pl www.akademiapop.org

Osoby Prowadzące:

Agnieszka Wróblewska — psycholożka, psychoterapeutka, w trakcie zdobywania dyplomu nauczyciela pracy z procesem w ramach International Association of Process Oriented Psychology (po egzaminach I fazy, które zdawała w RS POP w Zurychu). Prowadzi psychoterapię, warsztaty rozwoju twórczego, szkolenia w zakresie umiejętności miękkich, coaching i mediacje. Realizuje projekty twórcze (realizacja spektakli teatralno-tanecznych). Ukończyła Wydz. Psychologii (UW). W 2003 roku wraz z Tomaszem Teodorczykiem założyła Akademię Psychologii Zorientowanej na Proces.

Tomasz Teodorczyk — psycholog, dyplomowany psychoterapeuta i nauczyciel pracy z procesem Research Society for Process Oriented Psychology w Zurichu, posiada Licencję Psychoterapeutyczną i Trenerską Polskiego Towarzystwa Psychologii Zorientowanej na Proces. Prowadzi psychoterapię indywidualną, warsztaty oraz szkolenia i superwizje. Prowadzi wyjazdy psychologiczno-rozwojowe w odległe zakątki świata. Zajmował się terapią i edukacja przez sztukę, współpracował z Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie oraz z International Society for Education through Art. Założył Akademię Psychologii Zorientowanej na Proces.

Jarosław Józefowicz – psycholog, psychoterapeuta, absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończył pierwszą fazę szkolenia dyplomowego dla terapeutów w Polskim Towarzystwie Psychologii Procesu. Posiada rekomendacje PTPP do pracy terapeutycznej metodami psychologii zorientowanej na proces. Pracuje pod stałą superwizją dyplomowanego terapeuty i nauczyciela metody. Prowadzi prywatną praktykę terapeutyczną dla klientów indywidualnych, par oraz grup. Organizuje treningi psychologiczne, grupy terapeutyczne, zajęcia rozwojowe. Współpracuje z Fundacją ’’Iskra’’ w zakresie wspierania marginalizowanych grup społecznych. Prowadzi działalność popularyzatorską i psychoedukacyjną w różnego rodzaju mediach. Członek zespołu Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces. Członek- założyciel Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu.

Agnieszka Kramm – psycholożka, psychoterapeutka pracy z procesem, specjalizuje się w pracy z baśniami i opowieściami, prowadzi kobiece warsztaty, grupy terapeutyczne, psychoterapię indywidualną i rodzinną

Wojciech Wojnarowicz – psycholog, W trakcie zdobywania dyplomu nauczyciela pracy z procesem w ramach International Association of Process Oriented Psychology (po egzaminach I fazy) Prowadzi terapię indywidualną, par oraz warsztaty rozwoju osobistego. Pracuje również w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni. Ostatnio dużo uwagi poświęca terapii par.

Tutaj macie bezpośrednio link do strony Joanny. Zachęcam do uczestnictwa i opowiadania jak było ;)

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Losowe artykuły

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest