Psychologia, neuropsychologia, mózg

Badania psychologiczne

No i znowu tylko małe napomknięcie o tematykę psychologii. Fajnie, że ta młoda nauka coraz bardziej wbija się w kulturę masową ;)

Spokojnie, niedługo wrócą dłuższe teksty :) w końcu końcówka sesji!

źródło – Paski.org

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Przeszczep mini-mózgu

Badania nad ludzkim mózgiem są dość problematyczne. Nie dość, że sam organ jest nieco skomplikowany, to trudno o ciągły i łatwy dostęp do ochotników czy pacjentów. Pewnym przełomem ostatnich lach okazały się hodowane w laboratorium ludzkie organoidy zwane mini-mózgami. Owe mini-mózgi, dzięki publikacji w najnowszym Nature, jeszcze raz wbijają się buciorami na salony neuronauki — tym razem w głowie laboratoryjnego szczura.

Hipno-Chajzer

Poczucie kontroli jest bardzo ważnym aspektem ludzkiej psychiki. Przy hipnozie jednak całkowicie oddajemy się we władanie hipnotyzera. Na czym ten stan polega?

Losowe artykuły

3 Comments

 1. MuKuL

  Geniusz! Ja patrząc na obecny dorobek nauki mogę dobitnie stwierdzić, że kobieta myśli mózgiem, ale czasem są zakłócenia w jego pracy, gdy pojawią się sygnały wzrokowe lub słuchowe w postaci “zakupy”. Ś»eńska płeć w takiej sytuacji potrafi na drugi plan odłożyć zmęczenie czy potrzeby żywieniowe.

  PS. Cieszy mnie twoja zapowiedź, ale czuję się tak trochę jakbym słuchał obrad sejmu ;-)

  Reply
 2. Teloch

  Mukul – spokojnie, tekst jest już w trakcie tworzenia :)

  Marcin – postaraj się docenić i ten bardziej przyziemny, wulgarny humor. Nie staram się być do przesady politycznie poprawny, bo byłoby to sztuczne. No i na włochatych bogów nie mam pojęcia jak wysnułeś wniosek o moim szatańskim planie zyskania setek czytelników przez umieszczenie “chuj” we wpisie :> Trochę dystansu tak do siebie jak i do całej psychologicznej branży ;)

  Reply
 3. Psychika

  Teraz to Ci oglądalność podskoczy. Szkoda, że przez wulgrayzmy…

  Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest