Psychologia, neuropsychologia, mózg

Badania psychologiczne

No i znowu tylko małe napomknięcie o tematykę psychologii. Fajnie, że ta młoda nauka coraz bardziej wbija się w kulturę masową ;)

Spokojnie, niedługo wrócą dłuższe teksty :) w końcu końcówka sesji!

źródło – Paski.org

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Losowe artykuły

3 Comments

 1. MuKuL

  Geniusz! Ja patrząc na obecny dorobek nauki mogę dobitnie stwierdzić, że kobieta myśli mózgiem, ale czasem są zakłócenia w jego pracy, gdy pojawią się sygnały wzrokowe lub słuchowe w postaci “zakupy”. Ś»eńska płeć w takiej sytuacji potrafi na drugi plan odłożyć zmęczenie czy potrzeby żywieniowe.

  PS. Cieszy mnie twoja zapowiedź, ale czuję się tak trochę jakbym słuchał obrad sejmu ;-)

  Reply
 2. Teloch

  Mukul – spokojnie, tekst jest już w trakcie tworzenia :)

  Marcin – postaraj się docenić i ten bardziej przyziemny, wulgarny humor. Nie staram się być do przesady politycznie poprawny, bo byłoby to sztuczne. No i na włochatych bogów nie mam pojęcia jak wysnułeś wniosek o moim szatańskim planie zyskania setek czytelników przez umieszczenie “chuj” we wpisie :> Trochę dystansu tak do siebie jak i do całej psychologicznej branży ;)

  Reply
 3. Psychika

  Teraz to Ci oglądalność podskoczy. Szkoda, że przez wulgrayzmy…

  Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest