Psychologia, neuropsychologia, mózg

Koncentruj się!

Rozwój technologii dotyczy wszystkich dziedzin życia, lecz widoczny jest głównie na wojennym froncie i przy okazji gadżetów. Taką technologicznie fajną zabawkę wypuści niedługo firma Mattel. Wszystko polega na tym, żeby poruszać piłeczką w górę i w dół. Sęk w tym, że jedynym kontrolerem jest para sensorów przyczepionych do naszej głowy.

Zakładasz sobie widoczne po prawej niby słuchawki i zaczynasz się koncentrować. Im mocniej się skupiasz na piłeczce, tym wyżej ona podlatuje. W ten sposób musisz odpowiednio ją poruszać by przejść cały tor przeszkód.

Super sprawa! Nie dość, że to rozrywka, to jeszcze człowiek ćwiczy tak bardzo przydatną umiejętność! Więc już za prawie 100$ można dostać ubogą wersję medytacji ;)

Szkoda, że cena wysoka – zobaczymy jaka będzie po pół roku na ebay’u ;)

źródło

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Przeszczep mini-mózgu

Badania nad ludzkim mózgiem są dość problematyczne. Nie dość, że sam organ jest nieco skomplikowany, to trudno o ciągły i łatwy dostęp do ochotników czy pacjentów. Pewnym przełomem ostatnich lach okazały się hodowane w laboratorium ludzkie organoidy zwane mini-mózgami. Owe mini-mózgi, dzięki publikacji w najnowszym Nature, jeszcze raz wbijają się buciorami na salony neuronauki — tym razem w głowie laboratoryjnego szczura.

Losowe artykuły

8 Comments

 1. Hoko

  A na czym polega pomiar “skupienia”? Na pomiarze napięcia skóry głowy? :D

  Reply
 2. Teloch

  Im większa koncentracja tym bardziej zmarszczone czoło – czujnik mierzy więc luźność skóry :>

  Ale w sumie częstotliwość fal beta była by bardziej miarodajna.

  Reply
 3. Ithi

  znaczy, to miernik luźności skóry, a nie koncentracji – jak ktoś jest zły to trudno powiedzieć, że się koncentruje, a też marszczy czoło ;]

  Reply
 4. Teloch

  Ś»artowałem z tym mierzeniem luźności skóry :P To jest rzeczywiście elektroencefalograf ;)

  Reply
 5. Ithi

  uch, dowcipniś :P

  Reply
 6. komerski

  Przewiduję rewolucję, która zmiecie Viagrę z rynku. Zakładasz – niby słuchawki, zaczynasz się koncentrować…

  Reply
 7. Torlin

  To będzie dobre dla żołnierzy, a przede wszystkim dla pilotów, popatrzy, a karabin sam będzie strzelał w miejsce, na które żołnierz patrzy (mówię o wojsku, a nie o seksie :D ).

  Reply
 8. komerski

  @Torlin: Takie cuda, to piloci mają już od dawna.

  Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest