Psychologia, neuropsychologia, mózg

Ś»ądza władzy w Sopocie

Trochę informuję za późno, ale może ktoś się zjawi. W Sopocie, w klubie teatru Atelier urządzane są spotkania pod wspólną nazwą “Bliżej Psychologii”. Dzisiaj, tj. 06.04.2009, tematyką dyskusji będzie żądza władzy.

Cytując informację prasową:

Wystąpią: prof. Alina Kolańczyk (SWPS Sopot), dr Elżbieta Śšcigała-Zdankiewicz (SWPS Warszawa), prof. Bogdan Wojciszke (SWPS Sopot)
Prowadzenie: prof. Wiesław Łukaszewski

Celem twórców cyklu Bliżej Psychologii jest zainteresowanie ludzi najnowszymi badaniami z zakresu psychologii, zapoznawanie ich z najświeższymi teoriami powstałymi na gruncie tych badań i zachęcanie do wykorzystywania zdobyczy psychologii teoretycznej w codziennym życiu.

Sprzyjać temu ma klubowa, sympatyczna, luźna i jednocześnie intelektualna atmosfera poniedziałkowych spotkań w Klubie Atelier, podczas których wybitne polskie osobowości świata nauki mają szansę podyskutować ze sobą na gruncie bardziej nieformalnym niż na przykład konferencje naukowe lub sympozja, a zwykli śmiertelnicy mogą nie tylko ich słuchać, ale żywo uczestniczyć w tych rozmowach i mieć wpływ na ich rozwój i kierunek.

Efektem każdego cyklu Spotkań Bliżej Psychologii będą książki, w których znajdą się zarówno wszystkie wątki poruszane podczas dyskusji, jak i wiele dodatkowych informacji i esejów pisanych przez profesorów uczestniczących w spotkaniach z danego tematu. Książki z serii Bliżej Psychologii będą znakomitymi przewodnikami po współczesnej naukowej psychologii i uczynią ją bardziej zrozumiałą dla zwykłych śmiertelników.

Zapowiada się na prawdę ciekawa dyskusja, ocierająca się nie tylko o psychologię. Spotkanie rozpoczyna się o 19:00.

Zapraszam serdecznie!

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Losowe artykuły

2 Comments

 1. Torlin

  Telochu!
  Z przykrością Cię informuję, że nie będę. Ale postaram się być na następnym spotkaniu pt. “Ś»ądza pieniądza”. :D

  Reply
 2. Teloch

  Ś»ałuj, żałuj ;)

  Tutaj małą galeria tego co się działo. Było tłoczno, duszno, ale strasznie ciekawie i zabawnie. Była klasyka, były najnowsze badania, każdy znalazł coś dla siebie ;)

  A w czasach kryzysu powinni zrobić zaproponowane przez Ciebie spotkanie :P

  Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest