Psychologia, neuropsychologia, mózg

Madonna

Był tost, szyba, grzyb na ścianie…

A teraz Matka Boska została zauważona w mózgu!

Sam skan można kupić na eBay’u. Licytacja zapowiada się mocna – na razie 157$. Idealny prezent na święta? :>

[edit] Sprawa, mimo dziwnego religijnego kożuszka, ma wymiar bardzo smutny. Odsyłam do szczegółów, związanych z poważnym zatruciem środowiska.

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Losowe artykuły

9 Comments

 1. finwe.isilra

  Hmmm, coś się strona sypie, bo ładuje się całe wieki i jeszcze się nie załadowała, nie wiesz w czym problem?:/
  Agent Orange – i wszystko jasne… Czytałem o tym nie tak dawno (gorąco polecam “Śšwiat bez nas” A. Weismana, rewelacyjna książka!), napalm też tam produkowali, prawda?

  Reply
 2. finwe.isilra

  Nie można edytować postów (może dodasz taką możliwość?) więc zdubluję komentarz: błąd leży po mojej stronie, nie zauważyłem, że obrazek jest z ImageShacka, u mnie w pracy (co nie oznacza, że piszę to z pracy:P) blokują nam ImageShacka, przepraszam za marudzenie:)

  Reply
 3. Teloch

  Bym się nie zdziwił – w końcu w czasach Wietnamu te dwie rzeczy były najbardziej potrzebne… Nie ma to jak produkować broń chemiczną na terenie niemal zabudowanym.

  A stronka się krzaczy bo coś z serwerem jest. Powinno przejść ;)

  [edit] Ja mogę edytować ;) Strona jednak szwankuje – a obrazek jest załadowany do mnie :> nie z ImageShacka :> skąd ta myśl? :>

  Reply
 4. finwe.isilra

  To już całkiem zgłupiałem;) Napisałem o ImageShack, po podczas ładowania strony mi się strona zatrzymała właśnie na połączeniu z IS, dlatego… Teraz w domu strona działa całkiem składnie, nie widzę problemów, a w ogóle to przepraszam za zamęt:D

  Tylko propozycja z edycją – mam u siebie bardzo konkretną wtyczkę (bo widzę że waćpan też na WordPressie, prawda?):
  http://www.raproject.com/ajax-edit-comments-20/
  Działa elegancko, zauważyłem, że dość często użytkownicy z tego korzystają (oczywiście edycja jest ograniczona czasowo, wszystko definiujesz). Czasem człek popełni trochę błędów podczas pisania “na gorąco” i zanim się zreflektuje, jest już za późno:)

  Reply
 5. Teloch

  E, ekstra. Dzięki wielkie. Właśnie bałem się tego, że użytkownicy dowolnie będą wszystko modyfikować, ale jeśli jest ograniczenie, to wtyczka idealna!

  I tak, WP rulz :>

  Reply
 6. może tak może nie

  W Stanach jest chyba nawet muzeum takich kuriozów. Jezus na przypalonym ziemniaku, 12 Apostołów na piance od kawy, zresztą grzanka z wizerunkiem najwyższego o której Pan wspominał jest dokładnie tam :) Proszę mnie poprawić jako ekspert, odpowiedzialny jest za to obszar naszego mózgu zwany FFA (Fusiform Face Area)? Dzięki niemu widzimy oczy i nos na liściach, piasku i powierzchni księżyca. Ja osobiście na powyższym Matki Boskiej dopatrzeć się nie potrafię, ale to co dla nas jest żartem, bywa brane jak najbardziej serio. Choćby słynny papież w ogniu ( http://licorea.pl/bart/blog/2007/10/16/papiez-w-ogniu/ ), lansowany jako dowód na kanonizacje!

  Reply
 7. Ravicious

  Zabijcie mnie, ale nie widzę tam Matki Boskiej :D

  Reply
 8. Teloch

  Bardziej to mi się z ponurym grabarzem w kapturze kojarzy… ale cóż, z religią się nie dyskutuje :P

  To może jakiś konkurs? “Co u licha tam jest?”

  Może – żaden tam ze mnie “Pan” ;) rozpoznawanie twarzy to skomplikowany proces, w którym rzeczywiście FFA ma spory udział. Osobiście bardzo lubię wypatrywać twarzy w kafelkach łazienkowych i dywanach ;)

  Dzięki za odwiedziny, mam nadzieję, że będziesz wpadał częściej ;)

  Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest