Psychologia, neuropsychologia, mózg

Wykłady, głupcze!

Wspaniały zbiór nagranych wykładów.

ATVN (Akademicka Telewizja Naukowa) o początkowej nazwie UTVN (Uniwersytecka Telewizja Naukowa), jest projektem zgłoszonym i przyjętym do realizacji w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) UW w styczniu 2002 r. przez Krystynę Rudowską.

Zawiera bogate archiwum wykładów z przeróżnych dziedzin nauki – od algebry poprzez psychologię, marketing, masaż, szybowce, sztukę romańską, do tematu zastosowania akustyki. Na prawdę warto zajrzeć ;)

Strona Główna

Archiwum

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Losowe artykuły

4 Comments

 1. komerski

  Fajne! Naprawdę! Choć strona brzydka i nie lubię, jak mi się filmy od razu same włączają, no ale wiadomo, że u nas, jak coś jest merytoryczne, to ładne i estetyczne już być nie musi…

  Reply
 2. Teloch

  Ta, ten ich player jest po prostu masakryczny – nie dość, że przyciski w mojej przeglądarce w nim nie działają, to jeszcze nie widać paska czasu – nie wiadomo w którym momencie filmu się znajdujemy… Ale kolekcja na prawdę warta uwagi ;)

  Reply
 3. Teloch

  Jednak jakoś łatwiej mi wchodzą wykłady po polsku ;)

  Ale i tak dzięki za cynk :> Widać, że są bardziej profesjonalnie zrobione :>

  Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest