Psychologia, neuropsychologia, mózg

Kolejny element nowoczesnej diety

Wstajemy rano – mamy mało czasu by zdążyć do pracy. Łykamy więc coś na rozbudzenie, wdychamy coś na polepszenie kontaktów społecznych a drodze do samochodu możemy poczęstować się gumą wokalną.
Guma balonowa “Chew + Sing” trafiła na rynek Korei Południowej. Zwiększa ona wydolność płuc i wpływa odprężająco na struny głosowe. Po 30 minutach żucia nasz głos stanie się opanowany. Można sobie też pośpiewać, lecz sądzę, że biznesmeni wykorzystają mocny ton wypowiadanych słów raczej przy negocjacjach a nie w barze karaoke :>

Będę zbierał takie nowinki tworząc śniadanie przyszłości :> Ciekawe ile się tego uzbiera :>

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Przeszczep mini-mózgu

Badania nad ludzkim mózgiem są dość problematyczne. Nie dość, że sam organ jest nieco skomplikowany, to trudno o ciągły i łatwy dostęp do ochotników czy pacjentów. Pewnym przełomem ostatnich lach okazały się hodowane w laboratorium ludzkie organoidy zwane mini-mózgami. Owe mini-mózgi, dzięki publikacji w najnowszym Nature, jeszcze raz wbijają się buciorami na salony neuronauki — tym razem w głowie laboratoryjnego szczura.

Losowe artykuły

5 Comments

 1. Equa

  Ja chce takie gumy! W sam raz przed pływaniem (lub w trakcie), kiedy chce się nurkować… skoro zwiększa wydolność płuc to pozwala efektywniej wciągnąć duże ilości powietrze do płuc i efektywniej wypuszczać dwutlenek węgla.

  Co do śniadania to dodaj jeszcze tam syropek, którego często popijają studenci (nie pamiętam jaki to syrop, ale ponoć kilkakrotnie zwiększa efektywność pracy mózgu).

  Reply
 2. Teloch

  Chodzi Ci o środek psychoaktywny zwany efedryną, który jest składnikiem syropu na kaszel “Tussipect” :> Działa podobnie do amfetaminy :> czasami jednak ma pewne skutki uboczne ;)

  Reply
 3. Mara

  Teloch, czy ten syropek jest na receptę czy nie? Kichać na skutki uboczne, kto nie ryzykuje, ten nie żyje :P Kiedy tak guma ma zamiar dostać się do Polski?

  Reply
 4. Teloch

  Ten syropek jest bez recepty. Dlatego też nie usłyszysz przed egzaminami w akademiku kaszlnięcia :> a jeżeli już to jako żart :P

  A nauczyć się można bez ryzyka o swoje zdrowie :>

  A guma pewnie nie trafi w najbliższej przyszłości do Polski :/

  Reply
 5. BIOHAZARD Inc.

  Mara: Możesz sobie także łyknąć Gripex z chlorkiem pseudoefedryny – działanie podobne, sprawdzone empirycznie (co prawda nie na sobie, ale zawsze ;P). Należy tylko uważać, żeby nie zażyć za dużo, ponieważ mogą wystąpić halucynacje spowodowane przez dekstrometorfan, który jest równieżskładnikiem Gripex’u.

  Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest