Psychologia, neuropsychologia, mózg

Sabat

Wielkie spotkanie specjalistów do spraw magii miało miejsce w Norwegii. Grupa 60 ekspertów w tej dziedzinie od 28 czerwca będzie przez 4 dni oglądać filmy, przedstawienia i wykłady. Przez czas trwania konferencji zajmą się oni taką tematyką jak “Tortury wczoraj i dzisiaj”, “literatura dziecięca a neopoganizm” czy “wiedźmy i szamani w Norwegii i Rosji”. Myślę, że ten event jest bardzo ciekawy. A dlaczego w ogóle o nim piszę? Magia ma z psychologią więcej wspólnego niż myślicie :>

Program konferencji.

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

Przeszczep mini-mózgu

Badania nad ludzkim mózgiem są dość problematyczne. Nie dość, że sam organ jest nieco skomplikowany, to trudno o ciągły i łatwy dostęp do ochotników czy pacjentów. Pewnym przełomem ostatnich lach okazały się hodowane w laboratorium ludzkie organoidy zwane mini-mózgami. Owe mini-mózgi, dzięki publikacji w najnowszym Nature, jeszcze raz wbijają się buciorami na salony neuronauki — tym razem w głowie laboratoryjnego szczura.

Losowe artykuły

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest