Psychologia, neuropsychologia, mózg

Sabat

Wielkie spotkanie specjalistów do spraw magii miało miejsce w Norwegii. Grupa 60 ekspertów w tej dziedzinie od 28 czerwca będzie przez 4 dni oglądać filmy, przedstawienia i wykłady. Przez czas trwania konferencji zajmą się oni taką tematyką jak “Tortury wczoraj i dzisiaj”, “literatura dziecięca a neopoganizm” czy “wiedźmy i szamani w Norwegii i Rosji”. Myślę, że ten event jest bardzo ciekawy. A dlaczego w ogóle o nim piszę? Magia ma z psychologią więcej wspólnego niż myślicie :>

Program konferencji.

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Przeszczep mini-mózgu

Badania nad ludzkim mózgiem są dość problematyczne. Nie dość, że sam organ jest nieco skomplikowany, to trudno o ciągły i łatwy dostęp do ochotników czy pacjentów. Pewnym przełomem ostatnich lach okazały się hodowane w laboratorium ludzkie organoidy zwane mini-mózgami. Owe mini-mózgi, dzięki publikacji w najnowszym Nature, jeszcze raz wbijają się buciorami na salony neuronauki — tym razem w głowie laboratoryjnego szczura.

Hipno-Chajzer

Poczucie kontroli jest bardzo ważnym aspektem ludzkiej psychiki. Przy hipnozie jednak całkowicie oddajemy się we władanie hipnotyzera. Na czym ten stan polega?

Losowe artykuły

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest