Psychologia, neuropsychologia, mózg

Zmartwychwstanie Słowa

Polskie Radio poinformowało o pracach nad uruchomieniem nowej anteny, która miałaby wyłącznie informacyjny charakter. Info-Radio ma wystartować do końca tego roku.

[…]

– Można to nazwać publicznym Tok FM-em w tym sensie, że będzie to radio publicystyczno-informacyjne czy raczej informacyjno-publicystyczne, czyli gadające – podkreślił prezes Polskiego Radia. – Jednym słowem będzie to miejsce pozwalające ludziom brać udział w debacie publicznej, bo dostarczające odbiorcy narzędzia pozwalające ocenić to, co się dzieje: w polityce, gospodarce, życiu publicznym, również w kulturze – dodał.

źródło

Na Boga!

W końcu!

Od czasu upadku ramówki radiowej trójki, muzyka stała się wszechobecna. Te same piosenki maglowane w każdej stacji tak długo uprzykrzały ludziom życie, że ci, szukając jakichkolwiek słuchowisk czy programów publicystycznych uciekali w objęcia Radia Maryja. I doświadczyłem tego na własnej skórze — po wieczornym wysłuchaniu trójkowej “powtórki z rozrywki” z ciekawością przysłuchiwałem się wywiadom i programom toruńskiej stacji. Tylko tam można było znaleźć schronienie przed natłokiem popowych piosenek. W końcu ktoś ‘na górze’ pomyślał i dostaniemy w tym roku stację czysto informacyjną. Mam nadzieję, że w programie nie zabraknie również elementów bardziej humorystycznych. W końcu archiwa kabaretowe polskiego radia są niesamowicie obszerne.

Nowej stacji życzę ogromnego sukcesu deklasującego szanowne RM.

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Przeszczep mini-mózgu

Badania nad ludzkim mózgiem są dość problematyczne. Nie dość, że sam organ jest nieco skomplikowany, to trudno o ciągły i łatwy dostęp do ochotników czy pacjentów. Pewnym przełomem ostatnich lach okazały się hodowane w laboratorium ludzkie organoidy zwane mini-mózgami. Owe mini-mózgi, dzięki publikacji w najnowszym Nature, jeszcze raz wbijają się buciorami na salony neuronauki — tym razem w głowie laboratoryjnego szczura.

Hipno-Chajzer

Poczucie kontroli jest bardzo ważnym aspektem ludzkiej psychiki. Przy hipnozie jednak całkowicie oddajemy się we władanie hipnotyzera. Na czym ten stan polega?

Losowe artykuły

6 Comments

 1. Lanooz

  Polskie radio zrobiło rzeczywiście dobry krok :) Teraz trudno znaleźć radio bez muzyki ;)
  Ale jednak…jest mnóstwo nie popularnych radiów (tak to się odmienia? :P) takiego typu.
  Najczęściej gdzieś o 2:00 w nocy swoją empetrójką łapie takie stacje ^^

  Reply
 2. Teloch

  Hmmm… 2:00 w nocy :P nie ma to jak popularny czas antenowy :P

  Reply
 3. psycho

  hehehehe i co sie czepiasz RM ;p;p;p;p dla wielu babinek to jedyna rozrywka w ciagu dnia kiedy oga posluchac glosu boskiego i wszecgwiedzacego ojca R ;p
  o tym nowym radiu informacyjnym tez slyszalam :) i chyba jednak wole sluchac tych stacji gdzie przewaza muzyczka :)

  Reply
 4. Teloch

  Nie mówię że muzyka jest zła :) Podobają mi się zwłaszcza te programy które promują undergroundowy styl oraz te które puszczają jakąkolwiek klasykę. ALE :> W najbardziej popularnym czasie antenowym leci TYLKO muzyka… ja rozumiem że utwór taki jak “in the spider web” jest fajny, ale to nie znaczy że trzeba go puszczać 14 razy w ciągu dnia :| Oprócz wiadomości i krótkich wywiadów/reportaży w radiu nie usłyszymy żadnego mówionego słowa :/

  Reply
 5. Squonk

  No nie mów, że słuchasz Trójki? :>

  Dobrze, że Laskowskiego z niej posunęli :[ Niech się koleś wali z tymi “młodymi i energicznymi” słuchaczami :/

  Reply
 6. Squonk

  W Trójce zmieniła się ramówka – czyli pochodna tego co napisałem powyżej. A jak chcesz posłuchać mielenia ozorem to polecam Tok FM. Jeśli oczywiście nie masz urazu na środowiska związane z “familią” :>

  Reply

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest