Psychologia, neuropsychologia, mózg

Współczesne dyskursy o miłości

Projekt ma charakter multidyscyplinarny i łączy ze sobą bardzo wiele dziedzin nauk, np. socjologię, kognitywistykę, psychologię, biologię czy antropologię. A chodzi o miłość.
Konferencja w tej tematyce odbędzie się moi drodzy w Poznaniu. Z informacji przesłanych przez organizatorów:


Współczesne dyskursy o miłości
Miejsce: Ulica Szamarzewskiego 89 budynek E – Wydział Nauk Społecznych UAM
Data: 21-22 maja 2010

Konferencja otwarta jest dla wszystkich zainteresowanych tematem miłości.
Celem przedsięwzięcia jest uchwycenie i pokazanie złożoności ponadczasowego zjawiska jakim jest miłość, w znaczeniach nadawanych mu przez kulturę współczesną.
Dodatkowo chcemy odpowiedzieć na pytania :

  1. Co znaczy kochać w epoce Internetu, globalizacji, indywidualizmu i świńskiej grypy?
  2. Czy oblicze miłości XXI-ego wieku przypomina jeszcze to, które znali ludzie żyjący w poprzednich wiekach?
  3. Czy może tempo przemian zachodzących we współczesnych społeczeństwach sprawiło, że przestaliśmy za nimi nadążać i niektóre przejawy miłości wydają się nam obce i niezrozumiałe?

Zapraszam także do obejrzenia strony internetowej projektu http://www.lov1e1.pl/.

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Czy sztuczna inteligencja trenowana w ludzkim mózgu dalej jest sztuczna?

Wydawać by się mogło, że nowe wersje GPT pojawiają się praktycznie co tydzień. Każde wydanie tego behemota wiąże się jednak z ogromnymi kosztami, które możemy ograniczyć poprzez uruchomienie AI wewnątrz małych ludzkich mózgów. To nowe podejście może faktycznie zadziałać, jeśli tylko będziemy przygotowani na ewentualne etyczne problemy z tym związane.

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest