Psychologia, neuropsychologia, mózg

Przezczaszkowa magnetyczna stymulacja pamięci

Czego człowiek nie zrobi by zapamiętać numer telefonu…

Krótki film o tym, jak badacze próbują poprawić nam pamięć roboczą przez pobudzanie neuronów nagłą zmianą pola magnetycznego. Chociaż koleś, który siedzi na krześle, wygląda jakby szykował się na egzekucję, to sama metoda jest dość nieinwazyjna. O jej plusach się jeszcze rozpiszę ;)

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Czy sztuczna inteligencja trenowana w ludzkim mózgu dalej jest sztuczna?

Wydawać by się mogło, że nowe wersje GPT pojawiają się praktycznie co tydzień. Każde wydanie tego behemota wiąże się jednak z ogromnymi kosztami, które możemy ograniczyć poprzez uruchomienie AI wewnątrz małych ludzkich mózgów. To nowe podejście może faktycznie zadziałać, jeśli tylko będziemy przygotowani na ewentualne etyczne problemy z tym związane.

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

3 Comments

  1. Hoko

    Dobra, jak będę miał co do zapamietania, położę sobie magnes na głowie…

    Reply
  2. finwe.isilra

    Rzeczywiście facet wygląda bardzo nieszczęśliwie, ciekawe czy zgłosił się dobrowolnie do tego zadania:))

    Reply
  3. Torlin

    Hoko!
    Lepiej przytul się do brzozy. Na piętnaście minut.

    Reply

Trackbacks/Pingbacks

  1. Przez żołądek do serca, przez czaszkę do mózgu | Neurotyk - [...] ten nie został wymyślony tylko po to, by patrzeć jak śmiesznie ludzie próbują mówić. Wcześniej wspominałem o magnetycznym wspomaganiu…

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest