Psychologia, neuropsychologia, mózg

Uśmiech się!

Krótka ankieta BBC dotycząca uśmiechu.

Tutaj znajdziecie ciekawą ankietę dotyczącą rozpoznawania sztucznego i szczerego uśmiechu u ludzi. Nie zajmuje dużo a później będziecie się mogli licytować ze znajomymi kto więcej zgadł, więc myślę, że warto spróbować swoich sił :>

Ja mam 13/20. Ale nigdy w emocjach nie byłem dobry :P

Cynk podrzuciła Lanooz, za co serdeczne dzięki ;)

Your subscription could not be saved. Please try again.
Pomyślnie zapisano adres! Sprawdź swoją skrzynkę!

Ostatnie artykuły

Czy sztuczna inteligencja trenowana w ludzkim mózgu dalej jest sztuczna?

Wydawać by się mogło, że nowe wersje GPT pojawiają się praktycznie co tydzień. Każde wydanie tego behemota wiąże się jednak z ogromnymi kosztami, które możemy ograniczyć poprzez uruchomienie AI wewnątrz małych ludzkich mózgów. To nowe podejście może faktycznie zadziałać, jeśli tylko będziemy przygotowani na ewentualne etyczne problemy z tym związane.

Mniejsza o covid, noś maskę, żeby podkreślić swoje piękno!

Maseczki pojawiły się w naszym Europejskim życiu niczym Elon Musk w Twitterze — obiecały pomóc, wprowadziły niebagatelny zamęt, wszędzie się walały, i podniosły nie jedną brew zdziwienia. Niektórzy badacze twierdzą jednak, że maska może uczynić nas pięknymi, jeśli nie zostaniemy po drodze naznaczeni jej ponurą klątwą…

Hipnozą w jelita

Zespół jelita drażliwego to przypadłość nie tylko przewlekła, dość nieprzyjemna, lecz także występująca dość często, bo nawet u około 11.2% ludzi na całym świecie. Choroba ta, zwana też IBS (z ang. Irritable Bowel Syndrome), charakteryzuje się nawracającymi zaburzeniami jelit i ciągle niewyjaśnioną przyczyną. Jak to z jelitami bywa, ulgę może przynieść specjalna dieta, lecz coraz częściej wśród środków leczniczych wymienia się hipnoterapię. Jak skuteczna może być taka terapia i na czym ona polega?

6 Comments

  1. Hegotf

    10/20

    Co za psychodeliczne twarze.. ^^

    Reply
  2. nbb

    Fajne. ja mam 15/20 :). Istotnym elementem przy prawdziwym było chyba uciekanie wzrokiem (widocznie im coś śmiesznego pokazywali)

    Reply
  3. Teloch

    Też po oczach patrzyłem, czy coś mi z uśmiechem nie gra. Ale jak widać przyjąłem nie tę metodę co Ty ;)

    Reply
  4. Justynides

    14/20 :)
    Jak ktoś się szczerze śmieje to ten uśmiech tak od razu z twarzy nie znika, a jak nie szczerze to się od razu taki poważny robi:)
    Takie wnioski:)

    Reply
  5. Paulina

    16/20

    Reply
  6. Arabski

    14/20

    Patrzyłem na usta… Fajny test!

    p.s. W “szybkim poważnieniu” też coś jest.

    Reply

Trackbacks/Pingbacks

  1. Uśmiechnij się! - www.mrowkab.com - [...] okazji wygrzebałam na RSS-owanej przeze mnie stronie test dotyczący rozpoznawania prawdziwego czy fałszywego uśmiechu. Have fun, bo jak to…

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest